Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
Dziennik budowy


Strona:
 
 
1
 
2
 
 
 
Murowanie ścian konstrukcyjnych parteru.
Roboty ziemne zakończone. Teraz czas na murowanie ścian parteru. Do murowania używamy zaprawy M15 przywiezionej z betoniarni Rak-Bud. Materiałem z którego będą powstawać ściany nośne budynku jest pustak ceramiczny firmy KeraTerm. 
2018-03-19
Rozłożenie izolacji poziomej.
Izolacja pozioma jest jedną z najważniejszych izolacji w budynku. Dzięki niej budynek nie będzie kapilarnie podciągał wód opadowych. Do odizolowania pustaka ceramicznego od ścian fundamentowych użyliśmy papy termozgrzewalnej rozłożonej w dwóch warstwach. 
2018-03-19
Wylewanie chudego betonu.
W zagęszczonym gruncie została rozłożona instalacja kanalizacyjna. Po dokładnym rozplanowaniu piasku przystąpiliśmy do zalewania chudego betonu. Beton B10 został przywieziony na plac budowy z węzła betoniarskiego Rak-Bud. 
2018-03-16
Zagęszczanie gruntu pod chudy beton.
Ściany fundamentowe zostały pomalowane obustronnie dysperbitem następnie po wyschnięciu, ocieplone styropianem oraz zabezpieczone folią kubełkową. Całość została obsypana piaskiem, który zagęściliśmy warstwami.   
2018-03-14
Zalewanie wieńców ścian fundamentowych.
Po zaszalowaniu wieńców ścian fundamentowych ułożyliśmy zbrojenie a następnie zalaliśmy mieszanką betonową B20 przy jednoczesnym wibrowaniu by zapewnić odpowiednie otulenie zbrojenia. 
2018-02-09
Murowanie oraz szalowanie wieńców ścian fundamentowych.
Na ławę fundamentową zostaje ułożona izolacja pozioma z atestowanej foli fundamentowej. Następnie rozprowadzona zaprawa murarska M15 z renomowanej betoniarni Rak-Bud na, której to murujemy pierwszą warstwę ściany fundamentowej z bloczka betonowego. Po wymurowaniu ścian przystępujemy do szalowania wieńców. 
2018-01-29
Obsypanie ław fundamentowych piaskiem.
Po rozszalowaniu ław fundamentowych przystąpiliśmy do częściowego zasypania ław fundamentowych pisakiem. 
2018-01-15
Zalewanie ław fundamentowych.
Po zaszalowaniu oraz ułożeniu zbrojenia, przystępujemy do zalewania ław fundamentowych. Ławy zostały wylane z betonu B25 z węzła betoniarskiego Rak-Bud, przy pomocy 48 metrowej pompy.  
2018-01-12
Prace ziemne.
Na budowę dotarła gąsienicowa koparka podsiębierna. Na początku zbierze humus a następnie zacznie wykonywać wykop szeroko-przestrzenny pod ławy fundamentowe budynku. 
2018-01-10
Strona:
 
 
1
 
2